הסכם ממון ידועים בציבור

הסכם ממון נועד לאפשר לבני הזוג להסדיר ביניהם את ענייני הרכוש במקרה של פירוד.

ברירת המחדל במידה ולא נערך הסכם הינו חוק יחסי ממון שחל על זוגות שנישאו לאחר 1.1.1974 ולפיו יחולק ביניהם הרכוש שנצבר במהלך חייהם המשותפים באופן שווה למעט מקרים חריגים.

זוגות רבים מעוניינים להסדיר את ענייני הרכוש ביניהם עוד טרם נישואיהם באמצעות הסכם ממון ולהימנע מהתדיינות בבית משפט. כך למשל כאשר מי מבני הזוג מעוניין להבטיח שרכוש שצבר טרם נישואיו יישאר בבעלותו גם לעת פירוד. בני זוג שמתעתדים להינשא פעם שנייה מעוניינים להבטיח שהרכוש שהביאו עמם מנישואיהם הקודמים יישאר בבעלותם ו/או יועבר לילדיהם מבלי שיתחלק עם בן הזוג החדש.

הסכם ממון איננו חל רק לגבי רכוש שנצבר בעבר אלא ניתן גם לקבוע הוראות בנוגע לרכוש שיצברו בני הזוג בעתיד ויתירה מזאת להסדיר מנגנונים שיקבעו באלו תנאים הרכוש יהא משותף או נפרד.

הסכם ממון שנחתם טרם הנישואין ובמהלך הנישואין ניתן לאשרו בשני מקומות: בית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני, במידה וההסכם נחתם טרם הנישואין ניתן לאשר גם אצל נוטריון.

הסכם ממון בין בני זוג

אם חשבתם עד היום שנושאי חלוקת רכוש והסכמי ממון שמורים רק לזוגות נשואים – הגיע הזמן שתכירו את הזכויות והחובות שלכם כידועים בציבור. הסכם ממון ידועים בציבור מסדיר את חלוקת הרכוש במקרה של פירוק זוגיות במעמד של ידועים בציבור. במקרים בהם קיימים ילדים מנישואים קודמים או נכסים ששייכים רק לאחד מבני הזוג חתימה על הסכם ממון חיונית ואף הכרחית. מעוניינים בהסכם ממון אך לא בטוחים כיצד הצד השני יקבל את הבקשה שלכם? פנו עוד היום אל עורכת דין מיטל אביקסיס להתייעצות, ניסיון רב ויכולות גישור מבטיחים ניסוח מהיר של הסכם מדויק והוגן. עם עו"ד מיטל אביקסיס שני בני הזוג מבינים היטב את ההסכם, מגיעים להסכמה, חותמים וחוזרים לשגרה.

מה חשוב לכלול בכל הסכם ממון ידועים בציבור?

  1. הצהרה על נכסים של שני הצדדים.
  2. הצהרה על חתימה מרצון.
  3. הסדר במצב של פרידה.
  4. הסדר במצב של פטירה.
  5. הסדר עם ילדים.
  6. הסדרת חובות.
  7. זכויות על נכסים שנצברו לפני תחילת הזוגיות.

על ההסכם לכלול תאריך, להיות חתום על ידי שני הצדדים וגם על ידי עורך דין. הסכם ממון ידועים בציבור ניתן להתאמה אישית כך שאתם יכולים לכלול בו כל נושא שמוסכם על שני הצדדים. אפשר להתייחס בהסכם לתכשיטים, רכבים, נכסי נדל"ן, ירושות, זכויות של ילדים, חיות מחמד, אוספים אישיים ועוד. שימו לב, על הסכם הממון להיות מנוסח בכתב, להסכם בעל פה לא יהיה תוקף משפטי.

האם הסכמה של שני הצדדים נדרשת?

הסכם ממון ידועים בציבור יהפוך חוקי רק כאשר הוא נושא חתימה מרצון של שני הצדדים. על שני הצדדים להצהיר שהם מבינים את ההסכם וחותמים עליו בהסכמה חופשית. אחד התפקידים של עורך הדין שמלווה את התהליך הוא גישור לטובת הגעה להסכמה. הסכם ממון בין בני זוג שלא אושר אל מול ערכאה שיפוטית אינו מקבל תוקף משפטי. עורכת דין מיטל אביקסיס מלווה זוגות רבים בחתימה על הסכמי ממון, יש לה יידע רב, יכולות גישור ויכולת להרכיב הסכם הוגן שמקובל על שני הצדדים, הנכם מוזמנים לייצור קשר לתיאום פגישת התייעצות.

עו"ד הסכם ממון
קרדיט: קנבה

הסכם ממון בין בני זוג

חתימה מושכלת על הסכם ממון הכרחית בכל קשר זוגי. ההסכם נועד להסדיר מראש את חלוקת הרכוש במקרה של פרידה. חשוב לציין שחתימה על הסכם ממון בין בני זוג אפשרית ורצויה במקרה של נישואין וגם כאשר הזוג אינו מתכנן להתחתן. עריכה מקצועית של הסכם חוקי מונעת מחלוקות עתידיות ומגינה על הנכסים שלכם. במטרה להבטיח הסכם ממון ברור, יעיל, חד משמעי והוגן נחוץ ליווי מקצועי של עורך דין שמתמחה בתחום. עורכת דין מיטל אביקסיס  מתמחה בדיני משפחה וגישור, ניסיון רב בעריכת הסכמים מבטיח ניסוח מדויק של הדברים. עם עו"ד מיטל אביקסיס הסכמי ממון נחתמים במהרה תוך שמירה על זוגיות אוהבת ותומכת.

איך מנסחים נכון הסכם ממון בין בני זוג?

לא קיים נוסח אחד של הסכם ממון שמתאים לכולם. על כל זוג לנסח הסכם ממון בהתאם למאפיינים האישיים. על הסכם ממון בין בני זוג להתייחס לחלוקת רכוש משותף, קביעת זכויות על רכוש טרום נישואין, קבלת החלטות פיננסיות לגבי רכוש משותף, דמי מזונות במקרה של ילדים משותפים ועוד. על כל הסעיפים בהסכם להיות מנוסחים בצורה ברורה, חוקיים ומובנים לשני הצדדים.

בשביל מה צריך הסכם ממון?

חתימה על הסכם ממון בין בני זוג מעניקה לכם שקט נפשי בידיעה שלא יהיו מאבקי רכוש במקרה של פרידה. ההסכם נועד להגן על שני הצדדים תוך קביעת זכויות וחובות. עם הסכם ממון חוקי והוגן שמוסכם על שני הצדדים תחסכו לעצמכם התדיינות משפטית עתידית בנושא חלוקת רכוש. בהעדר הסכם ממון חלוקת הרכוש תתבצע במקרה של פרידה בהתאם לחוק. אם אתם סבורים שחלוקת רכוש שוויונית עלולה לפגוע בכל מבחינה כלכלית – אל תוותרו על ניסוח הסכם ממון ברור והוגן.

מתי אפשר לחתום על הסכם ממון?

אם חשבתם עד היום שהסכמי ממון מיועדים רק לאנשים עשירים, חשוב שתדעו שהסכם ממון נחוץ ומומלץ בעבור כלל הזוגות. הסכם חלוקת רכוש מתאים גם לזוג צעיר שאין לו נכסים. חתימה על הסכם ממון בין בני זוג אפשרית לפני הנישואין, ללא כוונת נישואין, לאחר נישואין. מחפשים עורכת דין מקצועית ומסורה לניסוח הסכם ממון ברור והוגן? חייגו לתיאום פגישת התייעצות עם עו"ד מיטל אביקסיס ותגלו שהסכם ממון הוא לא עניין מסובך.

הסכם ממון ידועים בציבור

עו"ד מיטל אביקסיס